KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7358589
nr 735 8589
Rolf Smedman
(1929-2000), Sverige
Akvarell, Rolf Smedman (1929-2000), Örnar, signerad, -80, motivets mått: 46x33
Rolf Smedman, svensk målare och författare, född i Njurunda 1929, död 2000.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 23 januari 2012
kl 19:42:00
1.500 kr
950 kr
Rolf Smedman
Läs mer om Rolf Smedman